Wprowadzenie » Pastele » Pastele olejne

Pastele olejne


 

naša cena 18,90 zł

Dostępny
Nowość

Zestaw artystyczny Daler Rowney

bežná cena 431,90 zł

naša cena 239,50 zł

Dostępny

bežná cena 523,90 zł

naša cena 407,50 zł

Dostępny

zestaw pasteli olejnych

 

naša cena 81,50 zł

Dostępny

bežná cena 47,90 zł

naša cena 42,50 zł

Dostępny

Media malarskie Umton

 

naša cena 15,90 zł

Dostępny

kredy pastelowe twarde, pastele faber-castell

bežná cena 47,90 zł

naša cena 42,50 zł

Dostępny
Promocja

pastele olejne, kredy pastelowe koh-i-noor

 

naša cena 15,90 zł

Dostępny

bežná cena 28,90 zł

naša cena 23,50 zł

Dostępny

bežná cena 22,90 zł

naša cena 18,90 zł

Dostępny

 

naša cena 13,90 zł

Dostępny

pastele olejne, kredki olejne, pastele

bežná cena 57,90 zł

naša cena 50,50 zł

Dostępny
Promocja

pastele olejne, kredki pastelowe

bežná cena 27,90 zł

naša cena 24,50 zł

Dostępny
Promocja

 

Technika pasteli jest niesamowita, można nią stworzyć piękne prace bez użycia wody, pędzla czy rozcieńczalnika. Właściwie pastel znajduje się na pograniczu malarstwa i rysunku. Kiedy malujesz większe powierzchnie np. pastelami olejnymi, to jest to malowanie; jeśli tworzysz w mniejszej skali i skupiasz się bardziej na szczegółach, to rysujesz. Pastele dzielą się na trzy podstawowe grupy: pastele suche, pastele olejne i pastele woskowe. Jeśli spróbujesz rozmazać ślad po suchej pasteli, przekonasz się, że da się to zrobić. Pastele olejne i woskowe pozostawiają ten sam  co wcześniej — czyli nie rozmazują się.

Pastele olejne to ciekawy sposób tworzenia. Można na przykład rozmazać kolory terpentyną. Pastele olejne są nieco inne niż klasyczne pastele. Praca z pastelami jest bardzo szybka. Pastele olejne są nieco bardziej stabilne i podczas tworzenia jest mniej pyłu niż przy pastelach suchych. Pastele olejne bardziej nadają się do tworzenia prac o większych rozmiarach, ponieważ nie mieszają się tak dobrze i nie można ich łączyć z innymi pastelami. Tym samym nie uzyskasz tak szczegółowego efektu jak w przypadku twardych pasteli. Jednak na bardziej wymiarowych powierzchniach będziesz cieszyć się pięknym rezultatem.

Pastele olejne jako spoiwo zawierają olej i wosk. Nadaje im to unikalną fakturę, która przypomina nieco obraz olejny. Pastele olejne nie pylą, nie łamią się i nie rozmazują. Jeśli jednak planujesz bardziej szczegółowy obraz, powinieneś zdecydować się raczej na inny rodzaj pasteli.


Utworzony przez system www.sklep-szybko.pl

YjAwOTgz